Andra veckan i december var det full fart! Gick ut starkt med julfest med jobbet på måndagen.
Det blev middag på Smith & Wollensky och det var som vanligt jättetrevligt.
Tisdag lunchade jag med några tjejer på kontoret för att fira den enas födelsedag och på kvällen jobbade jag sent. På onsdagen vad det först drinks med jobbet följt av ett event och mer mingel på Tate Britain.
Torsdagskvällen vad lugnare men då packade jag inför helgen. För på fredagskvällen var det först en tidig julmiddag (traditionsenlig kalkon till varmrätt) i London och efteråt körde vi norrut och tillbringade helgen på landet med mer julfirande.
Det var middagar, Christmas carols med sherry (efteråt) i bykyrkan och middag med grym underhållning på söndagen.
Underbart rolig vecka och helg, men ganska intensivt, särskilt som jag skulle åka till Sverige veckan efter. Men allt går, bara man vill, eller hur?! 😉