Efter en intensiv arbetsvecka ska det bli riktigt skönt med lite ledigt, även om jag kanske inte kommer att fira påsken särskilt traditionsenligt. Istället kommer jag att njuta av sovmorgnar, fira en kompis födelsedag och allmänt ladda batterierna.
Och tömma påskägget på bilden, förstås!
Glad Påsk alla läsare!
Glad påsk du med, fina Hanna!
Tack kära du!
Glad pask!! Ha en jatteharlig langhelg! Jag gick till Sugar Sin idag for att kopa godis till mannens paskagg och lyckades saklart kopa en pase till mig ocksa som redan ar tomd…!
Oooops! Men klart att du med skulle ha godis. 🙂 Lösgodis är nog det jag saknar mest i ”mat”-väg, haha.
Gud, jag ocksa!! Tur att det finns stallen att ga till nar suget blir for svart att hantera. Och sa lite Kalles kaviar, forstas! 🙂
Kalles klarar jag mig bra utan, men bra stenbitsrom saknar jag däremot!
Låter som en bra påskhelg!
Sura band, de bästa godiset.
Glad påsk!
Eller hur?! Tycker ännu bättre om de blå men de kanske inte finns längre?! *shock, horror*
Hoppas du hade en fin helg, Russinet!
Ha en underbart god och glad påsk käcka du!
Kram kram
Tack detsamma, Malin! Kram
Gl
Oops, slant… Glad påsk ska det självklart vara! Ha en fortsatt skön ledighet. Kramar.
Tack detsamma! Kram
Bra att du har ”your priorities”. T.ex. att länsa påskägg 🙂 Skönt att inte behöva följa en massa traditioner utan att göra som man själv vill under ledigheten. Önskar dig en skön avslutning på påsken!
Kram Lotta
Påskgodis är ju lätt viktigast! 😉 Hoppas du med hade en mysig påsk! Kram
Härligt, det är det som är grejen med ledighet, att man sälv förvaltar över den och att man får göra precis vad man vill! Hoppas du haft en fin påskledighet!
Eller hur?! Helt undebart var det! Dessutom är det bra mkt lättare att inte vara traditionell utomlands. 🙂 Hoppas du med hade en finfin påsk!